Salesforce – mobilní aplikace

Salesforce nabízí mobilní aplikace mnoha příchutí...

Salesforce svým uživatelům nabízí několikero, na míru upravených, mobilních aplikací pro systémy Android i iOS. Specifikace dané aplikace závisí zejména na kompetenci jednotlivých uživatelů a přístupových právech. Salesforce je sofistikovaný systém a kompletní správa celého systému naleží hlavně administrátorům. Pro jednotlivá oddělení slouží aplikace, které obsahují pouze žádané a využitelné moduly. Není nutné aby např. obchodní oddělení vyrušovaly aplikace a objekty, které ke své práci používá výhradně servisní oddělení. Ale protože je Salesforce aplikace velice přizpůsobitelná, mohou i uživatelé mobilních aplikací potřebné moduly velice rychle doinstalovat popř. odstranit.

Salesforce

Aplikace Salesforce je základní platformou pro mobilní systémy a navazuje na původní systém Salesforce 1. Jinak je však odebrání jedničky to jediné na čem Salesforce ubírá. Funkcionalit, zlepšení naopak s každou novou verzí přibývá. Aplikace Salesforce běží v prostředí Lightning a pokud i v desktopové verzi pracujete v moderním prostředí bude pro vás adaptace na mobilní platformu hračka. Mobilní Salesforce podporuje všechny modifikace Lightning rozhraní i vámi vytvořené aplikace, objekty, záznamy. Díky Chatteru budete všude ve spojení se svými kolegy, díky přehlednému zobrazení kontaktů, leadů i příležitostí zase se svými obchodními partnery.

Salesforce Marketing Cloud

V tramvaji, při chůzi, v letadle, v podzemí a díky Elon Muskovi možná již brzy ve vesmíru budou vaši marketingoví specialisté vždy zásobování těmi nejaktuálnějšími daty. Tablet, mobilní telefon a také chytré hodinky. Všechny tyto zařízení umí spolupracovat se Salesforce. Naplánovaná schůzka, změna místa obchodního jednání, příchozí e-mail, osobní zpráva v Chatteru. Všude kam dosáhne vlna datového pokrytí, budou vám distribuovány ty nejčerstvější data.

Salesforce Einstein Analytics

Všichni uživatelé, kteří milují statistiku, výkazy, dashboardy, grafy si modul Einsteina zamilují. Tento modul poskytuje všem uživatelům výborný datový přehled o vykazovaných činnostech. A protože Salesforce už umí pracovat s umělou inteligencí, bude s vámi Einstein komunikovat a predikovat pro vás optimální scénáře do budoucnosti.

Desk.com

Díky této aplikaci budete vždy ve spojení se svými zákazníky i se svým pracovním týmem. Díky tomu budete schopni elasticky reagovat na požadavky svých partnerů a snižujete tím potřebný čas pro řešení různých případů.

Field Service Lightning

Field Servise poskytuje inovativní nástroj pro terénní pracovníky a umožňuje plné rozpětí pro správu Field Service. Služba vybaví mobilní pracovníky kvalitním informačním vybavením a zvyšuje tak pravděpodobnost úspěchu při obchodních návštěvách.

SalesforceA

A jako Aplikace, A jako Admin…Ano, tato aplikace bude sloužit výhradně administrátorům platformy Salesforce. Ne vždy je po ruce laptop nebo PC. Díky mobilní aplikaci mohou admini provádět základní i pokročilé operace odkudkoliv. Pokud bude nutné blokovat nebo odblokovat uživatele, změnit uživatelské heslo, změnit přístupová práva, s aplikací SalesforceA to bude otázka několika vteřin.

Salesforce Inbox

Inbox je v této době kompatibilní se Service Cloud, Sales Cloud, Force.com and SalesforceIQ CRM

Salesforce Authenticator

Oblasti dvoufázové autentizace jsme se věnovali v jednom z minulých článků.

Dvoufázový autentizační proces je v Salesforce opřen o tzv. ‚Salesforce Authenticator‚. Jedná se o mobilní aplikaci (dostupná pro Android a iOS), přes kterou mohou uživatelé autorizovat internetové přihlášení.  Aktivace dvoufázové autentizace je záležitostí nastavení provedeného správcem systému, který požadavek na tento typ autentizace (její vynucení) může selektivně přiřadit vybraným uživatelům. Dvoufázově zabezpečení uživatelé mají větší jistotu, že jejich účet nebude napaden někým nežádoucím. Data o zákaznících, resp o obchodních postupech jsou cennou komoditou. Jejich zneužití může mít nedozírné následky. Je důležité svá data pečlivě chránit.

Salesforce Events

Salesforce Events je velmi užitečným nástrojem při tvorbě a úpravě agendy naplánovaných událostí. Pokud se vydáte do San Francisca na Dreamforce, těšíte se na TrailheadDX nebo Salesforce World Tour neměli byste tuto pomůcku v žádném případě opominout.

Social Studio

Intuitivní správce pro obsah sociálních sítí. S pomocí aplikace Social Studio budete vytvářet a upravovat harmonogram i obsah pro Twitter i Facebook. Aplikace komunikuje také s Instagramem, YouTube a LinkedIn. Máte tedy kvalitní přehled o tom co se děje na vámi sledovaných vláknech, můžete sdílet i komentovat příspěvky, hodnotit komentáře jiných uživatelů, retweetovat a také efektivně spolupracovat s vaši komunitou.

Dreamoji

Někdy se říká, že jeden obrázek vydá za tisíce slov. Emoji a různé druhy obrázků jsou dnes velmi oblíbeným nástrojem nejen v neformální komunikaci, ale i během profesionální komunikace mohou rychle a výstižně vyjádřit pocity zúčastněných stran. A kdo by neměl rád postavičky Astra, Appyho, Cloudyho a všech dalších Salesforce symbolů. 🙂 A ano, můžete pomoci nich komunikovat i v Hangoutu nebo emailu.