Více o Salesforce

Co Salesforce je, co umí, jak se používá?  O Salesforce blogujeme na našich stránkách a zde vám přinášíme ucelený přehled zajímavých oblastí systému Salesforce. A právě zde se dozvíte více o Salesforce.

Salesforce je celosvětově nejpopulárnější platforma pro řízení vztahů se zákazníky (Customer relationship management). Primárně je určena pro sběr dostupných dat o zákaznících, ale zejména pro kvalitní využití těchto dat. Nákupem zboží u obchodníka vztah prodejce a kupujícího nekončí, právě naopak. Konkurenční prostředí nabízí kupujícím možnost rychlého přesunu k novým dodavatelům. Spokojený a dobře obsluhovaný zákazník potřebu měnit svého dodavatele nemá, protože cítí zájem i snahu obchodníka o své potřeby a přání. I známé Paretovo pravidlo 20/80 praví, že zhruba jedna pětina obchodních partnerů vytváří čtyři pětiny celkových tržeb. Nelze to brát jako dogmatické pravidlo, ale zejména u větších podniků se tyto hodnoty skutečně blíží danému poměru. CRM systém tyto statistiky eviduje, analyzuje a dokáže jednotlivých oddělením ve společnosti „napovídat“, které ze zákazníků nebo klientů je dobré si hýčkat.

CRM Salesforce může výborně sloužit nejenom pro mapování potřeb zákazníka, ale i pro efektivnější práci celého týmu. Díky Salesforce tak lehce zjistíte, který z vašich obchodníků aktivně obchoduje, komu a jak dlouho telefonuje, kolik nových kontraktů uzavřel a mnohé další. Je dobré vědět, ve kterých činnostech vaši pracovníci vynikají a kde je naopak nutné zlepšení.

Platforma Salesforce může mít v rámci obchodních subjektů multifunkční využití napříč společností. Již ve výchozím sestavení obsahuje Salesforce sestavení pro obchodní, marketingové nebo servisní oddělení. To umožňuje efektivnější práci v platformě a zobrazuje pouze moduly, určeny pro tato oddělení a zároveň nepřekáží nic, co pro dané oddělení nemá žádoucí relevanci a mohlo by působit zmatečně.

V našem blogu se budeme věnovat novinkám ze světa Salesforce, představíme si zajímavé funkcionality a občas zabrouzdáme do praktických vod a ukážeme si konkrétní práci v platformě Salesforce.

 

Více o Salesforce v jednotlivých kapitolách:

 

více o Salesforce